Kde inde si môžete vyrobiť robota, ktorý poslúcha vaše príkazy, postaviť senzory pre váš domov alebo vytvoriť jedinečné robotické darčeky?
je obmedzené iba vašou predstavivosťou.

Jedna vec, ktorú si všimnete, ak si prezriete niektoré projekty Arduino, je, že budete potrebovať vedieť nejaké základy o elektronike, konkrétne obvodoch. Mikrokontroléry sú v podstate „malé počítače na jednom integrovanom obvode“ a tieto obvody programujeme tak, aby robili veci, ako je zapínanie a vypínanie svetiel, zobrazovanie textu alebo čítanie snímača.

Ak chcete vytvoriť prototyp rýchlo a za prijateľnú cenu, mali by ste použiť . Je to skvelá doska pre začiatočníkov, ktorí chcú programovať elektroniku a roboty.

2.Arduino Hardware: Arduino Uno, je najlepším štartérom, existujú však aj ďalšie verzie, ktoré možno nájsť na trhu. Keďže sa špecifikácie líšia, dosku pre svoje projekty Arduino by ste si mali vyberať múdro.
- 22 užitočných štítov pre Arduino, ktoré možno budete potrebovať
- Zoznam najlepších modulov pre Arduino
- Biometrické snímače kompatibilné s Arduino
- Porovnanie snímačov teploty

3.Arduino Software (IDE): Integrované vývojové prostredie Arduino – alebo softvér Arduino (IDE) – sa pripája k doskám Arduino, aby nahral programy a komunikoval s nimi. Tento softvér je možné použiť s akoukoľvek doskou .
Arduino API, teda „Arduino Programming Language“, pozostáva z niekoľkých funkcií, premenných a štruktúr založených na jazyku C/C++ ,Arduino API možno rozdeliť do troch hlavných častí:
1.funkcie, 2.premenné a 3.štruktúra:
- 1. Funkcie: sú určené na ovládanie dosky Arduino a vykonávanie výpočtov. Napríklad na čítanie alebo zápis stavu na digitálny pin, mapovanie hodnoty alebo používanie sériovej komunikácie.

- 2. Premenné: sú konštanty, dátové typy a konverzie.
- 3. Štruktúra: prvky kódu, napr. (if , else , while )
Arduino Duemilanove / Arduino-ethernet / Arduino Micro / Arduino-diecimila / Arduino MEGA 2560 / Arduino Esplora / Arduino-leonardo / Arduino-lilypad / Arduino mega-adk /